Hakkımızda

  Firmamız uzun yıllar otomotiv sektörünün lider firmalarında çalışmış Barış KILIÇ tarafından 2010 yılında fren ve kavrama balataları üretmeye başlamıştır.  Endüstrinin çeşitli kollarında kullanılan fren ve kavrama balataları üretimiyle yolcuğuna başlamıştır. Zaman içerisinde başta Endüstriyel olmak üzere, Otomotiv, Zırhlı araçlar, Motosiklet, Enerji Santralleri gibi fren ve kavrama sistemi kullanan bir çok sektöre balata üretmiş ve geliştirmiştir. Süreç içerisinde kendine endüstriyel sürtünme malzemeleri konusunu hedef sektör olarak kabul etmiş ve tüm ar-ge, üretim ve satış aktivitelerini bu perspektif üzerine oturtmuştur. Bu perspektifle demir çelik sanayisi, makine sanayi, enerji santralleri, tekstil sanayi, iş makinesi ve motorsiklet, manyetik fren sanayiinde kullanılan fren ve kavrama sistemlerine disk balata, dişli balata, yuvarlak balata, takoz balata, oval balata, plaka balata üretmektedir.

   Otomotiv dışı sektörlerdeki fren pazarını ve sistemlerini uzun yıllardır inceleyerek sektörün ihtiyaç ve sorunlarına inovatif çözümler üretmiştir.

  Anadolu Balata inovatif anlayışla uzun zamandır üzerinde çalıştığı Dünyada bir ilk olarak SİNORG markasıyla HYBRID BALATA çalışmalarını tamamlamış ve testlerden başarıyla geçerek endüstriyel sistemlerin kullanımına sunmuştur. SİNORG balatamız organik balataya göre çok daha yüksek sıcaklık ve aşınma direncine sahip bir ürünümüzdür. Yüksek ısı ve aşınma direnci gerektiren, sinter balataya alternatif olacak enüstriyel aplikasyonlar için çok verimli bir balatadır. 

  Anadolu Balata ürettiği ürünlerde insan ve çevre sağlığına zararı yüksek, özellikle kanserojen etkisi olan ve gelişmiş ülkelerde uzun yıllar önce kullanımı yasaklanan başta Asbest(amyant) olmak üzere kurşun, potasyum titanat gibi ağır metalleri kesinlikle kullanmamaktadır. Bazı kalitelerimizde yüksek ısıya ve sürtünmeye mukavemeti artırmak için yüksek teknoloji ürünü sentetik elyaf olan KEVLAR'ı kullanmaktadır. 

 

 

VİZYONUMUZ: Otomotiv sektörü dışında kullanılan tüm fren sistemlerine kaliteli ve ekonomik balata üreticisi olmak ve bu sektörde öncelikle aranan ve tercih edilen bir marka olmaktır.

MİSYONUMUZ: Kaliteden ödün vermeden, insana saygımızdan ödün vermeden inovatif,ekonomik ve kaliteli ürünler üretmek.

MÜŞTERİ POLİTİKAMIZ: Müşterilerimiz velinimetimizdir. Müşterilerimiz ürünlerimizden ve hizmetimizden memnun kaldığı sürece bizde varlığımızı sürdürebileceğimize inanıyoruz. 

ÇEVRE POLİTİKAMIZ: Çevreye saygımız,yaşadığımız dünyaya saygımız kendimize saygımızdan gelir. 

 

 

pres balatasıplaka balata, motorsiklet balatası, santral balatası, fren balata, fren diski, dişli balata, elektro manyetik fren balatası, fren   balataişmakinesi disk balataları, atv balatası, go-kart balatasıhoby araçları balatalarıözel tasarım balatalar, askeri araç balatalarırüzgar türbin balatalarıhidro elektrik santral balatalarısoğuk makas balataları, uçar makas balataları, vinç balataları, kevlar balata, seramik balata, non-asbestos balata, heavy metal free pads, bisiklet balataları,  disk balata, SİNORG Hybrid Balata, Sinter Balata, Asbestsiz Balata, Amyant, Yuvarlak Balata, traktör balatası

Anadolu Balata © Tüm Hakları Saklıdır.