Hakkımızda

   Balata sektöründe 2006 yılından bu yana edindiği tecrübe ve birikimlerle 2010 yılı başlarında balata imalatına adım atan Anadolu Balata öncelikle atv, go-kart ve egsantrik pres balataları üretmeye başlamış ilerleyen süreçte endüstride kullanılan farklı geometri ve yapıda ki diğer balataları da üretim portföyüne katmıştır. Süreç içerisinde kendine endüstriyel sürtünme malzemeleri konusunu uzmanlık ve vizyon kabul etmiş ve tüm ar-ge, üretim ve satış aktivitelerini bu perspektif üzerine oturtmuştur. Bu perspektifle demir çelik sanayisi, makine sanayi, enerji santralleri, tekstil sanayi, iş makinesi ve motorsiklet sanayiinde kullanılan fren sistemlerine disk balata, dişli balata, takoz balata, oval balata, plaka balata üretmektedir.

   Otomotiv dışı sektörlerdeki fren pazarını ve sistemlerini uzun yıllardır inceleyerek sektörün ihtiyaç ve sorunlarına en kaliteli, en ekonomik ve rekabetçi çözümler üretmektedir. Bu sektörde hem yenileme pazarına hem de ilk montaj sistemlere balata üretmektedir. İlk OEM montaj tecrübelerini, yerli HES türbin imalatçı bir firma ve elektromanyetik fren imalatçı bir firma ile sürdürmektedir. Önümüzdeki süreçte OEM çalışmalarına hız ve çeşit katmayı hedeflemekteyiz.     

  Anadolu Balata ürettiği ürünlerde insan ve çevre sağlığına zararı yüksek, özellikle kanserojen etkisi olan ve gelişmiş ülkelerde uzun yıllar önce kullanımı yasaklanan başta Asbest(amyant) olmak üzere kurşun, potasyum titanat gibi ağır metalleri kesinlikle kullanmamaktadır. Bazı ürünlerinde yüksek ısıya ve sürtünmeye mukavemeti artırmak için yüksek teknoloji ürünü sentetik elyaf olan KEVLAR'ı kullanmaktadır.

VİZYONUMUZ: Otomotiv sektörü dışında kullanılan tüm fren sistemlerine kaliteli ve ekonomik balata üreticisi olmak ve bu sektörde öncelikle aranan ve tercih edilen bir marka olmaktır.

MİSYONUMUZ: Kaliteden ödün vermeden, insana saygımızdan ödün vermeden inovatif,ekonomik ve kaliteli ürünler üretmek.

MÜŞTERİ POLİTİKAMIZ: Müşterilerimiz velinimetimizdir. Müşterilerimiz ürünlerimizden ve hizmetimizden memnun kaldığı sürece bizde varlığımızı sürdürebileceğimize inanıyoruz. 

ÇEVRE POLİTİKAMIZ: Çevreye saygımız,yaşadığımız dünyaya saygımız kendimize saygımızdan gelir. 

 

 

pres balatasıplaka balata, motorsiklet balatası, santral balatası, fren balata, fren diski, dişli balata, elektro manyetik fren balatası, fren   balataişmakinesi disk balataları, atv balatası, go-kart balatasıhoby araçları balatalarıözel tasarım balatalar, askeri araç balatalarırüzgar türbin balatalarıhidro elektrik santral balatalarısoğuk makas balataları, uçar makas balataları, vinç balataları, kevlar balata, seramik balata, non-asbestos balata, heavy metal free pads, bisiklet balataları,  disk balata