Hakkımızda

  Uzun yıllar başta balata firması olmak üzere otomotiv sektörünün lider firmalarında çalışmış deneyimli ekibimizle 2010 yılı başlarında balata imalatına başlamıştır. Endüstrinin çeşitli kollarında kullanılan fren ve kavrama balataları üretimiyle yolcuğuna başlamıştır. Zaman içerisinde başta Endüstriyel olmak üzere, Otomotiv, Zırhlı araçlar, Motosiklet, Enerji Santralleri gibi fren ve kavrama sistemi kullanan bir çok sektöre balata üretmiştir. Süreç içerisinde kendine endüstriyel sürtünme malzemeleri konusunu hedef sektör olarak kabul etmiş ve tüm ar-ge, üretim ve satış aktivitelerini bu perspektif üzerine oturtmuştur. Bu perspektifle demir çelik sanayisi, makine sanayi, enerji santralleri, tekstil sanayi, iş makinesi ve motorsiklet sanayiinde kullanılan fren sistemlerine disk balata, dişli balata, takoz balata, oval balata, plaka balata üretmektedir.

   Otomotiv dışı sektörlerdeki fren pazarını ve sistemlerini uzun yıllardır inceleyerek sektörün ihtiyaç ve sorunlarına inovatif çözümler üretebilmktedir.

  Anadolu Balata ürettiği ürünlerde insan ve çevre sağlığına zararı yüksek, özellikle kanserojen etkisi olan ve gelişmiş ülkelerde uzun yıllar önce kullanımı yasaklanan başta Asbest(amyant) olmak üzere kurşun, potasyum titanat gibi ağır metalleri kesinlikle kullanmamaktadır. Bazı kalitelerimizde yüksek ısıya ve sürtünmeye mukavemeti artırmak için yüksek teknoloji ürünü sentetik elyaf olan KEVLAR'ı kullanmaktadır. 

Ayrıca Anadolu Balata inovatif anlayışla uzun zamandır üzerinde çalıştığı Dünyada bir ilk olarak SİNORG markasıyla HYBRID BALATA çalışmalarını tamamış ve testlerden başarıyla geçerek endüstriyel sistemlerin kullanımına sunmuştur. SİNORG balatamız organik balataya göre çok daha yüksek sıcaklık ve aşınma direncine sahip bir ürünümüzdür. Yüksek ısı ve aşınma direnci gerektiren, sinter balataya alternatif olacak enüstriyel aplikasyonlar için çok verimli bir balatadır. 

23.07.2020 tarihi itibari ile FRİMAT BALATACILIK SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. olarak yolumuza güçlenerek ve büyüyerek devam ediyoruz. www.frimatbalata.com

z

VİZYONUMUZ: Otomotiv sektörü dışında kullanılan tüm fren sistemlerine kaliteli ve ekonomik balata üreticisi olmak ve bu sektörde öncelikle aranan ve tercih edilen bir marka olmaktır.

MİSYONUMUZ: Kaliteden ödün vermeden, insana saygımızdan ödün vermeden inovatif,ekonomik ve kaliteli ürünler üretmek.

MÜŞTERİ POLİTİKAMIZ: Müşterilerimiz velinimetimizdir. Müşterilerimiz ürünlerimizden ve hizmetimizden memnun kaldığı sürece bizde varlığımızı sürdürebileceğimize inanıyoruz. 

ÇEVRE POLİTİKAMIZ: Çevreye saygımız,yaşadığımız dünyaya saygımız kendimize saygımızdan gelir. 

 

 

pres balatasıplaka balata, motorsiklet balatası, santral balatası, fren balata, fren diski, dişli balata, elektro manyetik fren balatası, fren   balataişmakinesi disk balataları, atv balatası, go-kart balatasıhoby araçları balatalarıözel tasarım balatalar, askeri araç balatalarırüzgar türbin balatalarıhidro elektrik santral balatalarısoğuk makas balataları, uçar makas balataları, vinç balataları, kevlar balata, seramik balata, non-asbestos balata, heavy metal free pads, bisiklet balataları,  disk balata, SİNORG Hybrid Balata, Binter Balata